ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad

Biz Kimiz?

GENÇDOKU KİMLERİN SİTESİDİR?

Gençdoku, alnında secde izi olan, Kuran’ını kitabım diyerek bağrına basan, dili daim Allah diyen, ellleri Allah yolundaki işlerle nasır tutmuş, belleri yalnız Rabbi huzurunda bükülmüş mümin çehrelerin sitesidir.

Gençdoku uzaktan izlenebilir, yakından hissedilebilir, sözü senet, vaadi umut, tebessümü huzur, endişesi ikaz olan, gençliğine rağmen ağır, birikiminin azlığına rağmen olgun genç sevdalıların sitesidir.

Gençdoku, kalabalıkların soldurmadığı, betonların ezemediği, gürültülerde kalbolmayan, duyan idrak eden, idrakinin gereğini tavizsiz yerine getiren hür yüreklerin, sağlam bileklerin sitesidir.

Gençdoku, hiçbir şart altında kullukta tadını aldığı hürriyetten feragat etmeyen, mayası Kuran olduğu için şartların kendine çeviremediği, yan yolların kendine döndüremediği, iman ve sadakat açısından dün nasıl esas duruşta ise bugün de öyle sağlam duran, sözü söz, eli el, ayağı ayak olanların sitesidir.

Gençdoku, yüreğindeki hürlük damarları sabit, şeytanla ve şeytanlaşmış insanlarla pazarlığı olmayan, gece de gündüz de, hazarda da seferde de hep o örnek karakterini koruyan, düğünü cihad, neşesi ibadet olup ama asla günübirlik olmayan, bütün günlere ve bütün mekânlara söz geçirenlerin sitesidir.

Gençdoku,genç yaşına rağmen asırların birikimini donanmış, damarlarında Kur’an kelimeleri dolaşan, otursa kalksa, yürüse koşsa , sussa konuşsa yüreğini Allah’ından başka şeye bağlamayan, hür yürekli, parlak alınlı, zikir dilli, helal elli, uzun adımlı gençlerin sitesidir.

Gençdoku, işi sabr u sebat olan, direnen, yıkılmayan, yorulma bilmeyen, Ümmet’in umudu, insan olmanın örneği azim sahiplerinin sitesidir.

Gençdoku, bütün zamanlar ve bütün mekânlar için var olanların, fıtratını bozmayıp Allah’ın yarattığı gibi kalan berrak ve tam genç insanların sitesidir.

Gençdoku , Adem’in çocuğu, Peygamber aleyhisselamın ümmetinin gururu, çöllerin de, Kisra saraylarının da bozamadığı, Arş’ın gölgesi ile müjdelenmiş, o gayeye doğru kanatlanmış genç adamların sitesidir.

Eğer siz de, hür yürekli, sabırlı, alnı açık, eli güçlü, ayağı sabit gençlerin sitesi Gençdoku okuruysanız bilin ki meleklerin gözü üzerinizde, tarih sizin peşinizdedir.