Arama Kelimenizi yazıp Enter'a basınız.

Çare idam değil, Şeriattir

Ey akıl sahipleri kısasta sizin için hayat vardır ! (Bakara suresi)

Ülke olarak yine aşağılık ve iğrenç bir olayla karşı karşıyayız.Ankara da kaybolan ve ölü bulunan 8 yaşındaki Eylül bebek ve fazla zaman geçmeden Ağrı da 4 yaşındaki Leyla bebeğin cesedine ulaşıldı.Bunlar medya’ya düşen çirkinlikler belki medya’ya düşmeyen 1000’lerce olay vardır.Aynı zamanda bu tür olaylarla gündeme gelen ve artık klasikleşen sloganlarla yani “İDAM İSTİYORUZ!” gibi söylemlerle de aynı şekilde karşı karşıyayız.Yaşlısından gencine sorsanız herkesin dilinde İDAM ! Gerçekten İDAM bu çirkinliklerin yaşanmamasının teminatı olabilir mi? İşte kardeşler ne yazikki bunu düşünecek insanımız var mıdır acaba ? Değerli kardeşlerim İDAM bu tür çirkinliklere çare olamayacak.Çünkü sistem ne yazik ki temelden çatlaktır.Temelden çatlak olan bir şeye de yama yapmaya çalışmak akıl karı bir iş değildir. Bu çatlak sistemin İnsanları dolaylı olarak bu çirkin olaylara ittiğinin farkında bile değiliz. Nasıl mı ? Bu türden olayları yıllarca insanlara televizyonlar yolu ile dizileri ile film’leri meşru kılan ve onların bunları yapmasına müsaade edip onlara DEMOKRATİK HAK diyen sistemin bir koludur.Bilerek veya bilmeyerek müsaade ediyorlar.

Bu kadar olay oluyor,bu kadar sıkıntı oluyor.ama bu sıkıntıları giderecek çözüm önerileri ne yazik ki tam anlamıyla ne halk tarafından ne yöneticiler tarafından da kalıcı çözümler sunulmuyor.Şaşırmış bir durumdayız.Çare İDAM İDAM diye bağırıyoruz halbuki bu tek başına yeterli olamayacağını bilmiyoruz.Ama herşeyin ilacı olduğu gibi bunun da ilacı vardır.

Çare nedir biliyor musunuz ?

Çare Allah’ın HAKİMİYETİNİ toplumlara,insanlara ve bu çatlak sisteme HAKİM kılmaktır ve bu uğurda çalışıp insanları biliçlendirmektir. Bizler toplum olarak, sistem olarak Allah’ın hakkını gasp ettiğimiz sürece onu hayatımıza işimize sistemimize karıştırmayı, kabul etmediğimiz sürece vallahi bu tür çirkinliklerin ve sorunların biteceğini kimse beklemesin.

Allah’ın kanunları var, bizimki de var, Allah bilir biz de biliriz, camimize Allah karışsın ama sistemimize karışmasın(Laiklik) gibi söylemleri dil olarak söylemesek bile davranış sistem olarak bunu kabul etmiş olmamız; bu topraklarda daha çok bu çirkin haberleri duymamız için yeterli bir sebeptir.

Allah düşünen Akıl sahipleri için çareyi ve ilacı ne güzel söylüyor “Ey akıl sahipleri kısasta sizler için hayat vardır” Ey kendini akıllı zanneden bu çatlak sistemin başındakiler !Ey idam isteyenler ! Ey aydınlar ! Ey yazarlar ! düşünmüyor musunuz ? Size HAKİM olan size rızık veren sizin kalplerinizden geçenleri en iyi bilen mi daha iyi bilir ? yoksa siz mi ? Ey akıl sahipleri düşünmez misiniz ? Anlayın Artık ! Bu topraklara barışın huzurun,sevgi’nin, kardeşliğin,adaletin hakkıyla yerleşmesini ve gelmesini istiyorsak bizim anayasalarımız kanunlarımız değil; yaşanmış tecrübe edilmiş kendisiyle PERS’ler yıkılmış, RUM’LAR bozguna uğramış ve VİYANA kapılarına kadar varılmış ve en sonda İSTANBUL fethedilen anayasa olan KURAN’A dönün !

Bizim dediğimiz kabul ettiğimiz Kanunlar,Anayasalar değil ! Bizi yaratan,bizi bizden daha iyi tanıyan Rabbimizin anayasası,sistemi varken neden huzuru,adaleti başka yerlerde başka sistemlerde arıyoruz ki…? Bu kerim olan Kuran sadece camiler de mevlitlerde ve düğün törenlerinde okumak için mi indirildi ? Sistemimize yönetimimize şu kitabın sözlerini karıştırmayacaksak ne anlamı kalır ki bu yüce olarak inandığımız kitabın !

Merhum akif ne güzel söylüyor;

İnmemiştir hele Kuran şunu hakkıyla bilin !
Ne mezarlıkta okunmak için ne de fal bakmak için.

Evet kardeşler, nasıl ki Allah’ın rahmetinin geniş olduğunu biliyor insanlara anlatıyorsak ve Allah’ın insanların günahlarını çokça affedeceğini biliyorsak ve anlatıyorsak; aynı zamanda da onun (الحاكم) HAKİM sıfatını da hayatımıza işimize sistemimize dahil olması gerektiğini bilmemiz ve insanlara yüksek bir sesle anlatmamız elzemdir.Hatta yeri geldiğinde bu hakikati sonuna kadar HAYKIRMALIYIZ!

Evet çekinmeden,korkmadan söylüyoruz ki işin özü ve çaresi; Rabbimizin bizler için indirdiği pak ve temiz olan Kuran’ın hükümleri yani ŞERİAT’TIR tabi akıl sahipleri için.

ﺛُﻢَّ ﺟَﻌَﻠْﻨَﺎﻙَ ﻋَﻠٰﻰ ﺷَﺮِﻳﻌَﺔٍ ﻣِﻦَ ﺍﻟْﺎَﻣْﺮِ ﻓَﺎﺗَّﺒِﻌْﻬَﺎ ﻭَﻟﺎَ ﺗَﺘَّﺒِﻊْ ﺍَﻫْﻮَٓﺍﺀَ ﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﻟﺎَﻳَﻌْﻠَﻤُﻮﻥَ﴿١٨﴾

Sonra da seni din konusunda bir şeriat sahibi kıldık. Sen ona uy; bilmeyenlerin isteklerine uyma.

Casiye suresi 18.ayet

| Ahmet Ateş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir