Arama Kelimenizi yazıp Enter'a basınız.

Kudüs

Bismillahirrahmanirrahim..
Nerede o gençler? Kudüsü duyunca gözleri dolan,sinirlenip yerinden fırlayan? Gücünü zalime karşı feda etmeye hazır olan o gençler nerede? Kardeşini öz kardeşinden ayırmayan..Kalk Kudüse gidelim deyince, ne gerek varlar..olmasada olurlar..dünyayı ‘sen’ mi kurtsracaksınlar..
Ümidi ölmüşler..keyfi yerindeler..Kudüse,yani kimliğine yabancılaşanlar. Suspus büyükler, anlatmaktan aciz yetişkinler..Tanımadan sevilmez, sevmeden sahip çıkılmaz..
Yemin edelim..BİZ sahip çıkalım. Yetim Kudüsü sevelim sayalım..karınca misali belki bu yangını dindiremeyiz..ama bu uğurda ölürüz..ölmeliyiz. En azından uzaktan sevmeliyiz,sevdirmeliyiz. Bizimdir çünkü Kudüs,ümmetindir..farkında bile değilmisin? Yiyeceğinden, giyeceğinden, sevdiğin onca putlardan vazgeçemeyecek kadar fakirmisin? Ömerler nerede? Nerede Eyyübi ruhu? Nerede salat ve selam olunası Nebinin ümmeti?
Gün geçmiyor ki Filistin’de şehit olmasın..biz ise her gün daha da ‘Batı’..şehit gül kokar biz ise Dünya kokuyoruz.. Ümmetime Kudüslü gençler dilerim..

| Merve Er

Bir Yorum

  • Rüveyda dedi ki:

    Selamunaleykum ALLAH razı olsun çok güzel yazmışsınız. Okulda kudüs programımız var yazınızı alabilir miyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir