Arama Kelimenizi yazıp Enter'a basınız.

Teslim Olma Rabb’inden Başkasına!

Ümitsizlik kokmamalı bir müslümanın yazısı. Biz ki Ümmet-i Muhammediz. Biz, insanlığın kurtuluşu için çıkarılmış son ümmetiz. Bizden sonra bir ümmet gelmeyecek ki insanlar için ümit olsun. Biz Ümmet-i Muhammed’iz, geçmişimiz zaferlerle dolu bizim ve büyük zaferler de bize vaat ediliyor. Biz Ümmet-i Muhammed’iz İslam’ın terbiye ettiği insanlarız. Ve kardeşlerim, dikkat edelim! Biz, slogan ümmeti değiliz.
Afganistan’da 100 hafızı Amerika şehit etti, Susmadık! medyalarda kınadık bu durumu
Suriye’de Esad milyonlarca insanın katili oldu Susmadık medyalarda kınadık bu durumu.
Filistin’de İsrail, masum Çocuklara zulmetti suçsuzları hapsetti ve kahkahalarla katletti. Biz yine susmadık 10 dakika gündemimize aldık, kınadık, paylaştık bu durumu.
Haremyn’in sahibi ülkeleri satın aldı Amerika, şerefimizi sattı yine hainler ve biz yine kınadık medyamız ile.
Biz gündemimiz yaptık, Instagram’da video olarak gördük sinirlendik Haber’de izledik kınadık Facebook’ta like attık Twitter’da RT yaptık ama susmadık. Hani Ali ra demişti ya “Zulmü engelleyemiyorsanız onu duyurun” diye, duyurduk bizde bir müslüman olarak. Zulmü engelleyemeyişimizi kabullenerek, güçsüzlüğü hücrelerimize sindirerek duyurduk bu durumları.
Namazlardan sonra gözyaşı dökemeyişimizi unuttuk da ‘like atmadan geçersem günah olur mu?’ nun derdine düştük. Neticede dertli ümmetiyiz biz, tüm tehlike abdest alırken boynunu mesh eden Müslümanlardaymış gibi boynu mesh etmenin bidat mı sünnet mi olduğunu tartıştık, katledilen ümmete aldırmadan.
Mescidi Aksa zalimlerin esiri olmuşken “Hacamat”a saldırdı, yahudiye saldırmaya gücü ve yüreği olmayanlar, yeni cepheler açtı içimizde. Sefilliğini örtmek adına ümmetime saldırdı, esfel-i safilin olma yolunda.
Beş yaşındaki bir çocuğa tecavüz edildi ve vahşice katledildi, biz ise katillere değil, “Mahremiyete dikkat edin” diyebilen hür yürekli hocalara savaş açtık.
Tüm mazlumların sesine rağmen, ağlayan yetimlere, uyuşturucuya düşen gençlere rağmen taklit ettiğimiz şey Selahattin Eyyubi’nin duruşu olması gerekirken bir uzaylının dansı oldu Ne yazık ki!

Evet kardeşim şartların ve zamanın bizi getirdiği noktaya teslim olup dibe vurma da Azimli olursak bu durum böyle devam edecek.

Ama Sen bir müslümansın ve Müslüman bir altındır. Bilhassa müslüman genç kardeşim Sen! Tüm bu dibe vuruşa rağmen, günaha düştün diye, haram sevdaya meylettin diye, arkadaşların tarafından dışlandın diye yada kaza geçirdin ayaklarını kaybettiğin diye, Ümitsizliğe düşemezsin.
Günahlar müslümanın ayağına bir yüktür bu doğru ama o yükü ayağına bağladığın gibi çıkarıp atma gücü de senin yüreğinde mevcut. Altın çamura düşmekle değerinden bir şey kaybetmez, aldırma geçmişine. Sensin bu ümmetin umudu, ayağa kalk . Sensin mazlumun sesi, daha yüksek bağır. Sensin ümmetimin özlediği genç, uyan ve meydanların adamı ol. Çünkü Meydanlar Yangın Yeri

| Meryem Yıldız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir